فروش گریس لیتیم کمپلکس هواپیما آروشل 33 | گریس AeroShell Grease 33

محصول جدید

گریس صابون لیتیم کمپلکس هواپیما

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

اطلاعات بیشتر

AeroShell Grease 33 یک گریس چارچوب هوایی سینتتیک (مصنوعی) جهانی است که از یک روغن پایه سینتتیک (مصنوعی) غلیظ شده با لیتیوم کمپلکس همراه با بازدارنده های خوردگی و اکسیداسیون و مواد افزودنی حامل بار تشکیل شده است.

دامنه عملکرد مفید -73 درجه سانتیگراد تا +121 درجه سانتیگراد است.

برنامه های کاربردی اصلی

. سالهاست که اپراتورهای هواپیما به دنبال منطقی سازی گریس های استفاده شده در هواپیما ها و کاهش تعداد گریس های مختلف موجودی خود هستند. اخیراً بوئینگ تحقیق در مورد یک هدف کلی جدید، مانع از خوردگی را آغاز کرد. هدف از این کار استفاده از گریس غیر رس بود که برای اجزا و سازوکارها عمر طولانی تری داشته باشد و مقاومت در برابر سایش و خوردگی بهبود یابد. این امر منجر به معرفی Boeing Specification جدید BMS 3-33 شد.

. با توجه به دامنه وسیع دمای عملیاتی، بارها و سایر شرایط محیطی مورد نیاز اجزای مختلف هواپیما، در هنگام روغن کاری معمول اجزای هواپیما، از چندین نوع گریس مختلف با خواص مطلوب مختلف استفاده می شود. بوئینگ در حال توسعه مشخصات BMS 3-33 خود، خصوصیات انواع مختلف گریس مورد استفاده در هواپیماها را در نظر گرفت و مشخصات گریس را نوشت که عملکرد بهتری را ارائه می دهد و می تواند در گسترده ترین کاربردهای گریس استفاده شود.

. AeroShell Grease 33 برای BMS 3-33C تأیید شده است و ویژگی های عملکرد بهبود یافته مورد نیاز این مشخصات را ارائه می دهد.

. AeroShell Grease 33 می تواند برای روغن کاری معمول در هواپیماهای بوئینگ که MIL-PRF-23827C یا BMS 3-24 مشخص شده است، استفاده شود. سایر برنامه های کاربردی هواپیماهای بوئینگ که نیاز به استفاده از MIL-G-21164 و سایر گریس ها دارند در حال بررسی هستند و به موقع بوئینگ جزئیات طیف گسترده ای از برنامه ها را صادر می کند. برای وضعیت فعلی، به آخرین شماره نامه خدمات بوئینگ "گریس هواپیما با اهداف عمومی" BMS 3-33C مراجعه کنید.

. AeroShell Grease 33 می تواند برای روغن کاری معمول در برنامه هایی که MIL-PRF-23827C در هواپیماهای تولید شده توسط McDonnell Douglas ،Airbus ،BAe Regional Aircraft ،Canadair ،Lockheed ،Embraer ،Fokker و Gulfstream مشخص شده است (به جز برای یاتاقان های چرخ، برنامه های بالاتر از 121 درجه سانتی گراد) استفاده شود. و برنامه های کشویی که به دی سولفید مولیبدن نیاز دارند).

. سایر سازندگان هواپیما AeroShell Grease 33 را با هدف تصویب برای استفاده در هواپیماهای خود ارزیابی می کنند. اپراتورها باید مرتباً آخرین وضعیت را با این سازندگان بررسی کنند.

. استفاده از AeroShell Grease 33 می تواند مزایای زیر را برای اپراتورها فراهم کند:

موجودی های کاهش یافته؛

کاهش هزینه های کار نگهداری؛

شانس کمتری برای استفاده نادرست از محصول وجود دارد.

مشخصات، مصوبات و توصیه ها

. BMS 3-33C

. MIL-PRF-23827C (نوع I)

. AIMS 09-06-002

. COMAC QPL-CMS-OL-302

. SAE AMS 3052

. کد ناتو G-354

سازگاری و قابلیت انطباق

. AeroShell Grease 33 حاوی روغن سینتتیک (مصنوعی) است و نباید با مواد مهر و موم ناسازگار استفاده شود.

محدوده دما

-73 تا +121 درجه سانتی گراد

دانلود