10 نکته مهم که باید در مورد روغن موتور بدانید

نکاتی در مورد روغن موتور

روغن موتور سه عملکرد حیاتی را برای ماشین شما انجام می دهد.

روغن موتور با احتراق داخلی را روغن کاری کرده، که اصطکاک زیادی ایجاد می کند. همچنین باعث خنک شدن موتور احتراق داخلی می شود که گرمای زیادی ایجاد می کند. و باعث تمیز شدن قطعات موتور می شود که ممکن است کثیف شود.

10 نکته مهم که باید در مورد روغن موتور بدانید

بدیهی است ، بنابراین ، شما می خواهید مطمئن شوید که روغن موتور در بهترین شرایط قرار دارد.

اما روغن می تواند دلهره آور باشد ، از برنامه های تغییر روغن گرفته تا انتخاب بین مارک ها و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ارزش پرداخت هزینه اضافی برای روغن مصنوعی را دارد.

  1. چند بار باید روغن خود را عوض کنید؟

قانون 3000 مایل اعمال نمی شود – روغن های موتور مدرن می توانند عمر طولانی تری داشته باشند و اگر طبق توصیه قبلی عمل کنید، بدیهی است که شما مواد زائد آسیب رسان به محیط زیست تولید خواهید کرد.

اما شما نمی خواهید بیش از حد از روغن خود انتظار داشته باشید ، به خصوص اگر در منطقه ای بسیار گرم یا بسیار سرد زندگی می کنید ، یا مایل های زیادی را روی وسیله نقلیه خود قرار می دهید. با گذشت زمان ، توانایی روغن در روغن کاری ، تمیز کردن و خنک کردن موتور شما کاهش می یابد.

اگر یک راننده معمولی هستید ، سالیانه 10-15000 مایل روی کیلومتر شمار اتومبیل که خیلی قدیمی نیست ، بگذارید ، من توصیه می کنم سالی دو بار یک تغییر فصلی انجام دهید. من بهار و پاییز را دوست دارم: در بهار شما از خواسته های زمستان بیرون می آیید. و در پاییز از خواسته های تابستان.

اما اگر بیش از 15-20000 مایل در سال رانندگی می کنید ، پیشنهاد می کنم سومین تعویض روغن خود را انجام دهید.

  1. آیا خودتان باید این کار را انجام دهید یا ماشین خود را برای تعویض روغن به مکانیکی ببرید؟

انتخاب شما و تعویض روغن آسان است ، اما شما باید خرید کنید: روغن ، فیلتر روغن جدید و آچار فیلتر و چیزهایی که روغن قدیمی را به داخل آن تخلیه کنید.  شما همچنین باید روغن استفاده شده را به درستی خارج کنید.

10 نکته مهم که باید در مورد روغن موتور بدانید

یک مکانیکی یا تعویض روغنی می تواند همه اینها را برای شما درست کند ، بنابراین دستان خود را کثیف نمی کنید. من شخصاً فکر نمی کنم که شما در مورد کار روی ماشین خود این همه چیز را از روی تعویض روغن یاد بگیرید و این یک دردسر برای خلاص شدن از شر روغن قدیمی است ، بنابراین من پیشنهاد میکنم ماشینتان را به مکانیکی ببرید.

  1. اگر خودتان روغن را عوض کنید ، چگونه روغن پسماند را دفع می کنید؟

برای دفع روغن یا تعویضش باید آن را به مکانی ببرید که تأیید شده باشد.

همچنین ، همان مغازه های تأمین اتوماتیک که در آنها وسایل تعویض روغن می خرید اغلب خدمات دفع را ارائه می دهند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که روغن استفاده شده را در ظروف کاملاً مهر و موم شده قرار دهید … مانند ظروف پلاستیکی که روغن جدید وارد آن شده است!

  1. کدام درجه روغن موتور برای اتومبیل شما توصیه می شود؟

تعداد کمی گرید روغن وجود دارد که برای تولید در شرایط مختلف و دماهای مختلف تولید شده است.

اما عامل اصلی این است که اگرچه می توانید مشخصات “W” و مشخصات ویسکوزیته را کاوش کنید ، درجه مناسب روغن برای خودروی شما درجه ای است که سازنده پیشنهاد می کند.

  1. مصنوعی یا ترکیبی؟

من مصنوعی را دوست دارم ، اما گران است. آنها همچنین ماندگاری بیشتری دارند و از ویژگیهای عملکردی بهتری نسبت به غیرصنعتی برخوردار هستند.

با این حال ، برای بسیاری از وسایل نقلیه جدید ، روغن ارزان قیمت مدرسه قدیمی مناسب است.

  1. چند وقت یکبار باید روغن خود را چک کنید؟

به من آموخته اند كه هر بار كه اتومبیل خود را با بنزین پر می كنم ، سطح روغن خود را بررسی كنم .

این روزها ، موتورها بسیار کارآمدتر هستند و سازندگان اتومبیل ، در برخی موارد ، با از بین بردن قطره ، موتور را در مقابل آب بندی کرده و از سنسورها برای نظارت بر سطح روغن و عمر روغن استفاده می کنند.

سیستم های جدید دقیق و قابل اعتماد هستند ، اما من هنوز هم دوست دارم روغن خود را هر چند ماه یک بار بررسی کنم. اگر رانندگی یا وسایل نقلیه قدیمی دارید ، یا اگر نشت روغن قابل ملاحظه ای مشاهده می کنید ، یا اگر ماشین شما شروع به سوختن کمی روغن می کند ، قطعاً این کار را انجام دهید.

10 نکته مهم که باید در مورد روغن موتور بدانید

  1. برخی از سیگنال های بدی که روغن موتور می تواند برای شما در مورد ماشین شما ارسال کند چیست؟

نشت روغن – به دنبال لکه های قهوه ای یا سیاه و سفید در محل راه خود تا کف گاراژ باشید. این چیزی است که شما نیاز به چک یک مکانیک داشته باشید.

دود خاکستری رنگی که از دم لوله اگزوز می آید نشان دهنده این است که اتومبیل شما در حال روغن سوزی است. این چیزی است که یک مکانیک باید فوراً بررسی کند.

8. بهترین مکان ها برای تهیه روغن کجاست؟

فروشگاه اتومبیل و فروشگاه های لوازم یدکی برای مشاوره و روغن های مخصوص بهترین هستند.

  1. کدام خودروها از نظر روغن بدترین هستند؟

اتومبیل های قدیمی بدترین هستند ، اما پیشرانه های مدرن و کم حجم با توربوشارژر نیز می توانند روان کننده های آنها را تحت فشار قرار دهند.

اگر از وسیله نقلیه خود برای کشیدن تریلر برای حمل بار استفاده می کنید ، بهتر است از روغن مصنوعی برتر برای کاهش فشار موتور استفاده کنید.

  1. اگر دیگر نمی خواهید با بنزین سر و کار داشته باشید ، چه می کنید؟

پاسخ این است که از خودروهای برقی استفاده کنید.

اتومبیل های الکتریکی موتور ندارند ، موتور دارند و آن موتورها برای روغن کاری به روغن احتیاج ندارند (اما سایر قسمت های EV نیز باید روغن کاری شوند ، مانند لولاهای درب)

بنابراین اگر دیگر هرگز نمی خواهید با تعویض روغن کنار بیایید ، یک تسلا ، یک چوی بولت یا یک نیسان لیف بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top